Kral Şakir-7 Mor Bir Fil Gördüm Sanki! (Ciltli)

Ürün Kodu : HBV00000O8PK5
Yayınevi :
Kategori Adı : Çocuk & Gençlik
65,00 TL69,00 TL
- +

Mor Bir Fil Gördüm Sanki!-Kral Şakir 7

Çocuklara okumayı sevdiren Kral Şakir – Varol Yaşaroğlu serisinin “Mor Bir Fil Gördüm Sanki - Kral Şakir 7” kitabında eğlenceli maceralar Kral Şakir okumayı sevenleri bekliyor. Bu kitapta çocuklar, Necati’nin başından geçenleri okurken aynı zamanda çağlar öncesine yolculuk yapıyor. Dinozor çağına kadar giden kahramanlarımız, burada Necati’nin büyük büyük büyük babası ile karşılaşıyor. Kadriye’nin canavara dönüşen saçlarından korkuyorlar. Mirket ile yeni bir gezegen keşfediyorlar. Denizden çıkan bir lahmacunun peşinde koşarlarken balıkların kasabasına geliyorlar.

Her kitabında başka bir macera işlenen Kral Şakir serisi, çocuklarda okuma alışkanlığını geliştirdiği için eğitimciler tarafından da öneriliyor. Kitap okumanın eğlenceli olduğunu belleten kitaplar, çocukların kitap okuma rutinleri için çok iyi birer başlangıç olarak yorumlanıyor. Televizyondan tanınan Kral Şakir serisi, ince esprileri, geniş hayal gücü, rolleri oturmuş karakterleri ile aile, mahalle, komşuluk değerlerini de anlatıyor. Çocuklar Kral Şakir okurken fabl türü masallara da aşina oluyor. Hikayelerin tamamı hayvanlardan oluşan karakterlerle anlatılıyor ve sonunda bir ders çıkartılıyor. Fabl masallardan farklı olarak, Kral Şakir ve arkadaşlarının tamamı modern şehir hayatını yaşıyor.

Mor Bir Fil Gördüm Sanki İçindeki Hikayeler

Animasyon filminden sonra yayımlanan “Mor Bir Fil Gördüm Sanki - Kral Şakir 7” isimli kitabında, Kral Şakir ve arkadaşlarını ayrı ayrı hikayelerde okuyabilirsiniz: Kitapta “Acayip Bir Gezegen, Güzellik Başa Bela, Prens Balık, Hızlı Tren” hikayeleri yer alıyor. Kitabın yanında poster hediye olarak veriliyor. Mor Bir Fil Gördüm Sanki kitabı, Kral Şakir stiline tam olarak uyum sağlıyor. Aile ve arkadaş sevgisi zemininde kurgulanmış hikayelerden bir tanesinde Necati, büyük büyük büyük babası ile tanışıyor ve onunla sohbet ediyor. Çocuklar, özellikle bu bölümde Necati’nin aile büyüğü ile olan sohbetindeki samimiyet ve saygıyı algılıyor. Kitapta, eğlence ve macerayı takip ederken, birçok mesajı da esprili şekilde algılamak mümkün oluyor.

Kral Şakir Karakterleri

Kral Şakir - Mor Bil Fil Gördüm Sanki kitabının dili de çocuklar ile kolaylıkla iletişim kuruyor. Kitabın tamamında Şakir’in şakacı ve hayalperest karakterini, Canan’ın akılcı çıkarımlarını, Kadriye’nin anaç tavırlarını okumak mümkün. Necati’nin yemeğe karşı olan aşırı düşkünlüğü bu kitapta da kendisini gösteriyor. Özellikle dürüm ve lahmacunlara olan tutkusu nedeniyle başlarına türlü türlü dert gelse de arkadaşlığın ve sevginin gücü ile tüm maceralardan başarı ile çıkıyorlar. Mor Bir Fil Gördüm Sanki kitabının kapağı mor renkte. Üzerinde, Necati’nin, dedektif kıyafeti ile bir görüntüsü yer alıyor. Necati’nin elinde bir büyüteç var ve iz sürüyor. Mor Bir Fil Gördüm Sanki kitabı, Eksik Parça Yayınları tarafından yayınlanıyor. Kitap, 208 sayfa. Hikayeler, karikatürlerle birleştirilerek anlatılıyor. Kitabın en başında, kitabın sahibinin ismini yazacağı bir bölüm ve Varol Yaşaroğlu’nun mesajı bulunuyor.

Her Yaş Grubuna Hitap Ediyor

Kral Şakir’in daha önce yayımlanmış 6 kitabı daha bulunuyor. Bu kitapların tamamı, çıktığı zamandan itibaren Türkiye’de en çok satan kitaplar listesinde yer alıyor. Daha önceden kitap okumaktan hoşlanmayan, tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlarla oynamayı tercih eden çocukların özellikle sahiplendiği Kral Şakir kitapları, ciltli olarak satılıyor. Çocuklar, Kral Şakir’in her yeni kitabını büyük bir heyecanla bekliyor. Kral Şakir’i yeni tanımış ve okumanın keyfini yeni keşfetmiş çocuklar için tüm kitaplar set olarak da satılıyor. Kitapların tamamının satıldığı setler, hediye olarak da çok tercih ediliyor. Çizgi filmi ve sinema filmini 7’den 70’e herkesin severek izlediği Kral Şakir’in kitaplarını da 6 yaşından 11 yaşına kadar olan çocuklar tercih ediyor. Henüz okuma bilmeyen daha küçük yaştaki çocuklar da Kral Şakir kitapları aldırıyor. Anne ya da babalarının okuduğu Kral Şakir kitapları, ebeveynler ile çocuklar arasındaki duygusal bağı güçlendirirken, eğlenceli maceralara birlikte tanık olmalarını sağlıyor.

 


Merhaba arkadaşlar ben Necati yaniii Fil Necati!
Bu kitapta neler mi var? Yemek, dürüm, börek, sarma…
Yok, gene karıştırdım, bunlar değildi.
Tanju sayesinde dinozor çağına zamanda yolculuk yaptık. Büyük büyük büyük babamla karşılaştım. Çok sevdim kendisini, çok duygulandım. Mirket’le yeni bir gezegen keşfettik. Derken Kadriye’nin canavara dönüşen saçıyla aklımız başımızdan gitti. Tam bitti derken denizden çıkan bir lahmacunun peşinde balıkların kasabasına esir düştük.
Eğlence, macera, heyecan ve tabii ki dürüm, lahmacun, börek, sarma ne ararsanız.
Yine muhtişim maceralar sizi bekliyor.
Ay yine acıktım. Kadriye bugün ne pişirdin?

Bu ürün hakkında hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 x 32,81 TL 65,62 TL
3 x 22,10 TL 66,31 TL

Genel:

 • Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

 • Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 • Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 • Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

Satın Alınan Ürünün Bedeli Ödenmez İse:

 • Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

Kredi Kartının Yetkisiz Kullanımı İle Yapılan Alışverişler:

 • Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

Öngörülmeyen Sebeplerle Ürün Süresinde Teslim Olmaz İse:

 • Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

Alıcının Ürünü Kontrol Etme Yükümlülüğü:

 • Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

Cayma Hakkı:

 • ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Satıcının Cayma Hakkı Bildirimi Yapılacak İletişim Bilgileri:

ŞİRKET ADI/UNVANI: BUTİK KİTAP
ADRES: Şenlikköy Mahallesi, Şehit Muammer Yüzsüren Sokak No:17 B Blok D: 2 Florya Bakırköy/İstanbul
EPOSTA: siparis@butikkitap.com
TEL:

 

Cayma Hakkı Süresi:

 • Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

 • Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

 • Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

 

Cayma Hakkının Kullanımı:

 • 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 • İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İade Koşulları:

 • SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

 • ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 

 • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler:

 • ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

 • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

 

Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları:

 • ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

Ödeme ve Telimat:

 • Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ............, ........., bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

 • Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.