Hilmi Yavuz'a Doğum Günü Armağanı: Yaşam Bir Söylem Hilmi Yavuz Raflarda

Hilmi Yavuz'a Doğum Günü Armağanı: Yaşam Bir Söylem Hilmi Yavuz Raflarda... Yaşam Bir Söylem: Hilmi Yavuz  88. Doğum günü Anısına Hilmi Yavuz'a Armağan... Detaylar Kitap Magazin'de....

29 Mar 2024 Genel 59

Hilmi Yavuz'a Doğum Günü Armağanı: Yaşam Bir Söylem: Hilmi Yavuz Raflarda

Editörlüğünü Dr. Korhan Altunyay'ın yaptığı Yaşam Bir Söylem: Hilmi Yavuz 88. Doğum Günü Anısına Hilmi Yavuz'a Armağan Banliyö Ajans tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yaşam Bir Söylem: Hilmi Yavuz-88. Doğum Günü Anısına Hilmi Yavuz’a Armağan, Türk edebiyatının yaşayan en önemli isimlerinden biri olan Hilmi Yavuz’un değerini ortaya koymak için hazırlandı. Şiirleri, anlatıları, düz yazıları ve mülakatları üzerine öğrencileri, dostları ve muhipleri tarafından kaleme alınan ve daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış yazıların toplandığı armağan kitap, ünlü şairin edebiyatçı kimliğini yaşamına dair bir söylem olarak ortaya koymaya çalışıyor.
Bu kitabın hazırlanması için Türkiye’nin farklı üniversitelerinde/kurumlarında çalışan Dr. Ahmet Karakuş, Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan, Prof. Dr. Aysun Sungurhan, Doç. Dr. Bahriye Çeri, Ercan Yılmaz, Prof. Dr. Fatih Usluer, Dr. Korhan Altunyay, Prof. Dr. Muharrem Dayanç, Prof. Dr. Mukadder Erkan, Prof. Dr. Mustafa Karabulut, Prof. Dr. Nesrin Karaca ve Prof. Dr. Pervin Çapan makaleleriyle destek verdi. Her bir makale, Hilmi Yavuz’un eserlerinin farklı bir yönüne ışık tutuyor, onun değerini çeşitli açılardan ortaya koymaya çalışıyor.

Kitabı satın almak için tıklayınız.