Vahşetin Çağrısı Romanı Özet

Vahşetin Çağrısı... Jack London... Amerikan romanı... Mücadele... Buck... Kızak köpekleri... Dünya romanı... Detaylar Butik Kitap'ta...

09 Sep 2022 Genel 132

Vahşetin Çağrısı romanı özet

Macera romanı olan Vahşetin Çağrısı'nın başkahramanı bir köpek olan Buck'tır. Buck, aslında bir ev köpeğidir. Konforlu bir hayata sahiptir, yediği önünde yemediği arkasındadır. Bir süre sonra kızakçılara satılan Buck, kendini mücadelelerin içerisinde bulur. Dayak, köpeklerin birbirine saldırması, yemeğini paylaşmak durumunda kalmak gibi birbirinden farklı pek çok güçlüğü deneyimleyen Buck, Spitz isimli tüm köpeklere saldıran köpekle mücadele eder. Bu köpek diğer köpeklerin yemeklerini yiyen, onlara saldıran bir köpektir. Ancak liderlik yarışını Buck kazanacaktır. Buck, Spitz'i bir kavgada yenerek, onun gruptan ayrılmasını sağlar. Böylece köpeklerin doğal lideri olur.

Buck'ın yaşam mücadelesi artık başlamıştır, içinde bulunduğu şartlar, onu vahşi bir köpek haline getirecektir. Buck, bu sıralarda vahşi atalarının çağrısını duyar, giderek vahşetin çağrısı onu esir almaya başlar. Buck, artık mücadelesini acımasız bir şekilde sürdüren bir köpek olmuştur. Bu çağrıya uyarak ormanlara giden Buck, kurtlarla karşılaşır, onlarla da mücadele eder ve onların başına geçer. Geyik avlamak için uzun bir süre geyik sürüsünü takip eder, geyiklerin lideri olan gediği avlar. Ormandaki diğer hayvanlarla beslenir. Artık o vahşi ataları gibi yaşamaya başlamıştır. 

Kurt sürüsünün başına geçince onların lideri olur ve artık yeni doğan kurt yavruları, Buck'a benzemeye başlar. Bu da o bölgedeki Kızılderililerin dikkatini çeker.