Wattpad Hikayeleri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Wattpad hikayeleri nedir? Wattpad nedir? Gençlerin yazdığı kısa hikayeler... Popüler öyküler... Yeni nesil öyküler... Sürükleyici öyküler... Kısa hikayeler... Ücretsiz öykü okuma... Detaylar Butik Kitap'ta...

12 Sep 2022 Genel 154

Wattpad hikayeleri nedir?

Wattpad sözcüğünü uzun süredir etrafımızda çok fazla işitmeye başladık. Bu sözcüğü duyan herkes Wattpad'in ne olduğunu merak ediyor. Wattpad, tüm  dünyada en büyük ve en popüler öykü paylaşma, öykü bulma platformudur. Peki, Wattpad ne işe yarıyor?

Wattpad, ücretsiz olarak kullanılabilecek bir uygulamadır. Bu uygulamayla yazar adaylarının kaleme aldığı hikayeler, okurlar ile kolay bir şekilde paylaşılabiliyor. Ayrıca okurlarla yazarlar müşterek bir ağ üzerinde bir araya gelme şansı yakalayabilmektedir.

Wattpad nasıl kullanılmaktadır?

Wattpad'de 'keşfet' bölümü vardır, bu bölümü tıklamak suretiyle okumayı arzu ettiğiniz kitabın ismini yazıp okuyabilirsiniz. Oy verme işlemi, bu hikayenin de bulunduğu kitabın arayüzündeki yıldız simgesi ile yapılıyor. Acaba Wattpad hangi ülkelerde popülerdir?

Wattpad'in popülerleştiği ülke Amerika'dır. Uygulamayı kullanan kişilerin yarısı Amerika'dan giriyor uygulamaya. Wattpad'in Amerika haricinde en fazla tercih edildiği öteki ülkeler arasında Hindistan, Filipinler ve Türkiye bulunmaktadır.

İnsanlar, Wattpad'e niçin ilgi gösteriyor?

Son zamanlarda dünyada ve Türkiye'de pek çok kişi hikayelerini evvela Wattpad üzerinden paylaşıyor. Daha sonraysa bazı yayınevleri ile anlaşıp eserlerini bastırabiliyorlar. Yani Wattpad'e ilgi gösterilmesinin en önemli sebebi 'okunan bir yazar' olmaktır. Tabii bir süre sonra kimi Wattpad yazarları kitaplarını da bastırabiliyor.

Ülkemizden pek çok kişi Wattpad ile popüler olmaya başladı. Öznur Yıldırım, Büşra Yılmaz vb. kişilerin kitapları yayınevlerince fiziki olarak da yayımlandı. Wattpad ile adını duyuran öteki kişiler Büşra Küçük, Alya Öztanyel, Sedef Nehir Erdem gibi isimlerdir.